Kartais namų savininkai dėl trūkinėjančių sienų kaltina apdailininkus ar netinkamai parinktą tinką, bet  dažnai priežastis slypi giliau –  taip atsitinka dėl „sėdančių“ pamatų. Pamatai turi remtis į tvirtą gruntą, būtent dėl to reikalingi geologiniai grunto tyrimai. Negalima pasikliauti greta esančių pastatų duomenimis, grunto tyrimai būtini iš to ploto, kuriame bus namas.

Jeigu sklypo reljefas buvo lygintas ir jame vyrauja supiltinis gruntas, pamatai turi siekti tvirtą nejudintą žemę. Namo apkrovos remiasi ne į pamatus, o į gruntą po pamatais.

Pamatus projektuojantis specialistas atsižvelgia į grunto savybes ir antžeminės pastato dalies apkrovas, gruntinio vandens lygį – pagal tai parenkamas pamatų tipas. Taip pat vertinamas grunto pobūdis (molis, žvyras, smėlis, durpės, mišrus gruntas), jo plėtimasis, įšalo gylis, reljefas. Kai kalbame apie grunto plėtimąsi, turimas omenyje jo judėjimas šąlant ir atšylant – vienaip elgiasi smėlingas gruntas, kitaip – molingas, kuriame yra didelis kiekis drėgmės.

trendas