Skardinimo darbai yra neišvengiami, kai baigiamas stogo dangos klojimas. Būtent skardinimas yra tarsi baigiamasis viso proceso darbas, užtikrinantis, jog ten, kur susijungia stogo plokštumos, taip pat palei kaminą ar kitose vietose nesisunks drėgmė.

Skardinimo elementams naudojama ta pati skarda kaip ir stogo dangai (jei dengiate skarda), todėl galimas idealus spalvų atitikimas, kas skardinamam paviršiui garantuos estetišką vaizdą.

Stogo skardinimas apima šių elementų montavimą: kraigų, vėjalenčių, vidinių įlajų, laštakių. Taip pat šiai darbų grupei priskiriamas ir kamino skardinimas, o kiti skardinimo darbai įtraukia ir palangių montavimą, lietaus nuvedimo sistemos montavimą bei kitus darbus su skarda.

Stogas yra vienas didžiausių šilumos laidininkų iš namų – tada, jei įrengtas nekokybiškai, netvarkingai, paliekant nesandarių vietų. Tai rodo skardinimo darbų svarbą. Net jei pasirinksite geriausios kokybės skardą, bet į skardinimo darbus žvelgsite atmestinai, Jūsų namas nebus šiltas, nes netvarkingas stogas suponuos šilumos praradimą.

trendas